A párkapcsolatban élő emberek jelentős többsége számára visszatérő félelem, hogy párjával a kapcsolatuk egyszer nem csak véget ér, hanem úgy ér véget, hogy abba egy másik, egy harmadik személy furakodik be. Nagyon sok házasság ér véget azért, mert a képbe bekerül egy rejtélyes harmadik, és ilyenkor csak nagyon nehéz megőrizni az embernek a hidegvérét és józanul gondolkodnia, hiszen a legtöbb esetben ezek viharos gyorsasággal zajló dolgok, ezáltal míg korábban minden szép volt, mondhatni idilli, addig a kiderülést követően azonnal minden megváltozik, összetörik az emberek között.
A szenvedő fél ilyenkor általában magában keresi a hibát, vagy éppen a másikakat okolja a történtek miatt, pedig a gyakorlat általában ennél sokkal egyszerűbb.
Derítsünk fényt a háttérre
- Találj magadnak társat egy életre: lovehunters.hu
Ha a kapcsolatba bekerül egy harmadik fél, tehát felszarvaztak minket, az általában nem ok nélkül történik. Lehetünk dühösek, haragudhatunk a másikra, de az esetek jelentős részében a történteket magunknak is köszönhetjük, hiszen bizonyára mi is rosszul csináltunk valamit ahhoz, hogy a kapcsolat ellaposodott, és párunk más társaságát kereste a miénk helyett. Ez nem jelenti azt, hogy csak mi vagyunk a hibásak, éppen ellenkezőleg, hiszen egy kapcsolat sikere mindig két ember áldozatos munkája, ők tartják egyensúlyban a mérleg nyelvét azzal, hogy kommunikálnak, megbeszélik a problémákat, és visszarántják a másikat, ha az esetleg tévútra tévedt, vagy éppen tévedne.

Klasszikus és ismert szerelmi háromszög – Hasznos tanácsok, ha a párkapcsolatba egy harmadik fél kerül
Ha problémát érzékelünk, az közölni kell a másikkal, le kell ülni és megbeszélni, beszélni róla, mert ha már nem szeretjük úgy a másikat, mint korábban, esetleg több időt szeretnénk vele tölteni, de munkája vagy más miatt ez nem lehetséges, akkor azon változtatni kell. Mindig nagyon nehéz problémákról beszélni egy kapcsolatban, főként azért, mert az ember úgy véli, hogy ilyenkor az ő fogyatékosságait kell rendbe tenni, de ez nem igaz. A kapcsolatra úgy tekintsünk, mint egy meder nélküli vízfolyásra, amelynek iránya és haladása csak azon múlik majd, hogy mi milyen irányban ássuk azt tovább. Rajtunk múlik, hogy milyen mély lesz a meder, hogy hány irányba ágazzon el, hogy milyen mellékfolyók is torkolljanak bele, hogy milyen csónakokat, milyen lehetőségeket indítsunk el rajta, vagy éppen mikor apasszuk el.
Ha megtörtént a baj
Amennyiben megtörtént, amit mindig is szerettünk volna elkerülni, ezáltal belépett egy harmadik fél, mindenki másként reagál, éppen ezért nehéz azt mondani, hogy ebben a pillanatban pontosan ezt kell tenni, mert van, akinek ilyenkor jót tesz, ha kiordítja magát, ha elvonul néhány napra, de sokaknak az is hatásos lehet, ha leissza magát. Ezek nem negatív dolgok, ezek néha szükségesek, hiszen utána tisztábban tudjuk látni az egészet. Ami fontos, hogy folyamatosan kommunikáljunk a másikkal, ne gyűlöljük meg őt ezért azonnal. Sokan megpróbálkoznak ilyenkor folytatni a kapcsolatot, ami sokaknak működik is, de ez azért mégis csak olyan lesz, mintha egy összetört tányért csak megragasztanánk.
Ritka, ha sikerül tisztázni a dolgokat, de ha mindkét fél nyitott rá, akkor nem lehetetlen. Bármi is legyen, kerüljön sor válásra, vagy valami másra, az őszinteség és a higgadtság nagyon fontos lesz. Ha ez a két dolog adott, felülemelkedünk majd a problémákon.


