Magyarországon a legtöbb medence betonból készül, és a cégek is ezt a megoldást szokták ajánlani. Ha azonban kicsit jobban körbenézünk, más típusú medencéket is találunk, például előregyártott műanyagot, PVC-t, polimert, kerámiát vagy rozsdamentes acélt. Mielőtt medencét vásárolnánk, elemezzük a medence típusának minden előnyét és hátrányát is.
Ma megkülönböztetünk szabadon álló föld feletti medencéket és földbe épített medencéket, írja a drbertenyimedence.hu. Ha egy meglévő földbe épített medencét újítanánk fel, akkor több lehetőségünk is van, például a burkolat frissítése vagy bizonyos extrák beszerelése. A burkolat előnye, hogy sokféle szín és minta közül választhatunk, és olcsóbb megoldás, mint az egész lecserélése.
Sérülés esetén gyorsan és egyszerűen, sok munka, zaj és szennyeződés nélkül elkészülünk a munkával. Ezenkívül UV-állóak és nagyon tartósak.
FIGYELEM: nagyon fontos előre érdeklődni a lehetséges fertőtlenítőszerekről, mivel egyes vegyszerek nem ajánlottak bizonyos műanyag medencékhez, ellenkező esetben a medence anyaga elszíneződhet, vagy akár komoly anyagi károkat is okozhat.
Előnyök és hátrányok
Az előre gyártott medencék és a föld feletti medencék előnye a rövid szerelési idő. Eközben a betonmedence építése nagyszerű befektetés az otthonunk számára. Tartóssága közismert, miközben növeli a ház értékét.
Bár már tudjuk, hogy ez a típusú medence hosszú évekig velünk lesz, ha helyesen végezzük el a telepítést és figyelünk a karbantartásra. Ettől függetlenül ismernünk kell az ilyen típusú építés néhány előnyét és hátrányát.
Az előregyártott medencékkel ellentétben, amelyek szabványos modellekben készülnek, a betonmedence lehetőséget ad arra, hogy a saját ízlésünknek és a kertben rendelkezésre álló helynek megfelelő formát és méretet válasszuk.
A betonmedencénk kivitelezését teljesen testre szabhatjuk, sokféle anyag és lehetőség áll rendelkezésünkre, hogy még jobban alkalmazkodjon a házunkhoz vagy akár a teraszhoz. Lehetőségünk van arra is, hogy kiválasszuk a nekünk leginkább tetsző színt.